RSS
czwartek, 13 grudnia 2007
PŚ w Villach: Morgenstern nokautuje, Adam Małysz 10.

Zgodnie z przewidywaniami, Thomas Morgenstern wygrał czwarty indywidualny konkurs PŚ rozegrany dzisiaj w Villach. Austriak skoczył zdecydowanie najdalej w obydwu seriach - 94,5 oraz 96 metrów.

Aż 11 punktów do zwycięzcy stracił Janne Ahonen, który oddał skoki na odległość 93 oraz 95 metrów. Bardzo dobra próba Gregora Schlierenzauera w finale pozwoliła przesunąć się Austriakowi z 8. miejsca na najniższy stopień podium.

Tuż poza podium znalazł się Roman Koudelka dzięki skokowi na 94 metry w drugiej serii. Miejsc na podium z półmetku zawodów nie zdołali utrzymać Wolfgang Loitzl i Jernej Damjan, którzy zakończyli konkurs ex aequo na 5. miejscu.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Adam Małysz, Orzeł z Wisły po pierwszej serii był 6. (92m), ale swój finałowy skok zepsuł (89,5m) i został sklasyfikowany na 10. pozycji. Niestety do finału nie awansowali Kamil Stoch oraz Maciej Kot, którzy zajęli odpowiednio 34. oraz 35. pozycję.

20:31, santaclauslive
Link Dodaj komentarz »
PK w Rovaniemi: Manuel Fettner zwycięzcą, Piotr Żyła 8.
Manuel Fettner nie miał sobie dziś równych na skoczni w Rovaniemi. Austriak z przewagą 14 punktów wygrał kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego.

Fettner oddał skoki na odległość 91 oraz aż 101,5 metra. Na drugim miejscu sklasyfikowanych zostało ex aequo aż trzech skoczków - Mitja Meznar, Sami Niemi oraz Andreas Vilberg, który skacząc w finale 99 metrów awansował aż o 9 pozycji.

Niezły występ zanotowali Polacy. Najlepszy z nich, Piotr Żyła był 8. po skokach na odległość 90 oraz 92,5 metra. Pod koniec drugiej dziesiątki, na 18. miejscu znalazł się Łukasz Rutkowski, który w finale skoczył 91,5 metra. Niestety, pech dosięgnął Stefana Hulę, Polak oddał w pierwszej serii dobry skok na odległość 88,5 metra i upadł, ale odległość ta pozwoliła mu na występ w finale. Hula zakończył konkurs jednak ostatecznie na 32., niepunktowanym, miejscu.
20:29, santaclauslive
Link Dodaj komentarz »